Minęły czasy, gdy byliśmy zmuszeni kupować określony rodzaj wyposażenia czy dekoracji, gdyż nie było nic innego. Obecnie w sklepach znajdziemy wielkie bogactwo produktów, a problemem jest tylko to, co wybrać. Tak jest również z meblami dla dzieci. Możemy kupić takie, jakie nam się podobają. Nie zapominajmy jednak, że tworzymy królestwo dla małego człowieka i to pociecha ma się w nim dobrze czuć. Jakie meble wybrać?

Wybieramy meble dla dzieci

Urządzanie pokoju dziecka to duże wyzwanie. Pokój musi być bezpieczny, funkcjonalny i przyjazny, a także sprzyjający rozwojowi malucha. Zanim wybierzmy konkretny model mebli, musimy dokładnie im się przyjrzeć, zwracając uwagę na wiele aspektów. Meble dla dzieci muszą być bezpieczne, a więc wykonane z naturalnych i trwałych materiałów. Ponadto, nie powinny mieć ostrych kantów i krawędzi, niestabilnych elementów czy wykonanych ze szkła dodatków. Ważne, by były także praktyczne i rosły wraz z dzieckiem. Zakup mebli wiążę się z koniecznością wydania dość dużej kwoty i z pewnością nie chcemy wymieniać mebli za dwa lata, gdy maluch zmieni się w przedszkolaka.

Zobacz także  Impregnat czy lakierobejca

Najlepsze meble dla dzieci

Wybierając meble dla dzieci, zdecydujmy się na takie, które mają uniwersalny kolor i styl. Niech będą proste i neutralne, co sprawi, że staną się idealną bazą dla dodatków, które możemy często wymieniać. Warto zdecydować się także na funkcjonalne rozwiązania, na przykład szuflady pod łóżkiem, w których ukryjemy zabawki czy ubrania. W dziecięcym pokoju sprawdzą się także skrzynie, które mogą pełnić rolę sprytnego schowka i siedziska. Jeśli z pokoju będzie korzystać więcej niż jedno dziecko, zastanówmy się nad wyborem wielofunkcyjnych mebli dla dzieci. Ciekawym rozwiązaniem jest piętrowe łóżko, pod którym ukryte jest biurko, szafki czy miejsce do zabawy. Dzięki temu każde z dzieci ma swoje królestwo.

Jakie łóżko dla dziecka?

Łózko musi być przede wszystkim wygodne. Niemowlę spędza w swoim łóżeczku dużo ponad połowę doby, a dwulatek potrzebuje dwanaście godzin snu. Zadbajmy o to, by był to dobry sen. Wybierając meble dla dzieci, kumpy ładne, ale przed podjęciem decyzji dobrze się zastanówmy. Kiedy maluch wyrasta z łóżeczka ze szczebelkami, często kupujemy łóżko pośrednie, co nie musi być najlepszym wyborem. Jeśli mamy wystarczającą ilość miejsca, kupmy pełnowymiarowe łóżko, które będzie służyć dziecku aż do wieku dorosłego.

Zobacz także  Co to jest podmurówka i jak ją wykończyć?

Zadbajmy o oświetlenie i dodatki

Jedną z ważną kwestii w urządzaniu pokoju dla dziecka, jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Najlepiej zamontować kilka źródeł światła o różnym natężeniu, od mocnego światła górnego (nie może być rażące), przez neutralny kinkiet ścienny, aż po delikatną lampkę nocną. W wyborze możemy sugerować się także aranżacjami przygotowanymi przez producentów mebli dla dzieci, jak i pomysłami, które znajdziemy na zdjęciach zamieszczanych w magazynach wnętrzarskich.

Pamiętajmy również o tekstylnych dodatkach, które ocieplają wnętrze i sprawiają, ze staje się ono przytulne. Wybierzmy dopasowane poduszki, ładny dywan i kolorowy kocyk.

Pokój malucha to jego królestwo. Wybierając dodatki i meble dla dzieci na chwilę zapomnijmy o tym, że lubimy wnętrza w skandynawskim stylu. Kupmy to, co spodoba się dziecku. Lata dzieciństwa powinny być czasem beztroski i zabawy. Sprawmy, by dziecięcy pokój był miejscem idealnym do odpoczynku i rozwijania wyobraźni.

 

One thought on “Dziecięcy świat mebli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *