Malowanie sufitu wcale nie jest łatwe – stojąc na drabinie trzeba starannie nanosić farbę na wysoką powierzchnię, a przy tym uważać, by nie spadło wiaderko wypełnione kolorem. Nie utrudniajmy sobie dodatkowo tego zadania, malując nieodpowiednią farbę. Którą zatem kupić? Dobrym wyborem może być farba akrylowa.

Idealna farba do malowania sufitów

Zanim przejdziemy do omówienia właściwości akryli skupmy się na tym, jakie są cechy idealnej farby. Na pewno ważny jest kolor i to, aby nowa barwa równomiernie pokryła całą malowaną powierzchnię. Nie można również przecenić zalety, jaką jest kamuflowanie przez warstwę farby niedoskonałości ściany lub sufitu. Jest to szczególnie istotne w przypadku mieszkania, którego nie zamierzamy gruntownie odświeżać, więc pomijamy prace mające na celu wygładzenie ścian i przechodzimy od razu do malowania. Dobra farba może zakryć rysy i drobne nierówności oraz odwrócić uwagę od większych skaz, odbijając od nich światło.

Istotna jest także ochrona przed zabrudzeniami oraz możliwość ich zmycia, jeżeli już pojawią się na powierzchni ścian lub sufitów. A co z samym etapem malowania? Z pewnością docenimy farbę, która nadmiernie nie kapie oraz nie wydziela nieprzyjemnego zapachu, a przy tym jest wydajna i dobrze się rozprowadza. Wiemy już, jaka powinna być idealna farba. Czy farba akrylowa spełnia nasze wymagania?

Zobacz także  Klasyfikacja IP i IK – co to takiego?

Ponadstandardowe rozwiązania

Osoby, które wybrały tego typu farby chwalą sobie ich konsystencję, która jest szczególnie ważna przy malowaniu sufitów – akryle dobrej jakości nie kapią, a przy tym szybko schną i nie wymagają czasochłonnych przygotowań związanych z aplikacją. Poza tym są bardzo wydajne i świetnie kryją wszelkie niedoskonałości pozostawione na ścianach i sufitach. Co więcej, niektóre z farb tworzą antyrefleksyjną powłokę, która dodatkowo maskuje zarysowania oraz nierówności malowanej powierzchni. Coraz większa liczba producentów nadaje farbom akrylowym specjalne właściwości, na przykład dodatkową ochronę przed przywieraniem drobin kurzu, dzięki czemu ściana lub sufit pozostają dłużej czyste, zwiększoną odporność na wodę czy też podwójną wydajność. Nowoczesne farby mają też czytelne oznaczenia składu, które sprawią, że także alergik znajdzie produkt odpowiedni dla siebie.

Farba akrylowa bez wątpienia sprawdzi się podczas malowania ścian oraz sufitów ze względu na swoje właściwości oraz ponadstandardowe rozwiązania stosowane przez producentów. W ofercie nowoczesnych akryli każdy z nas znajdzie produkt idealnie nadający się do tego, by nadać mieszkaniu nowy wygląd na wiosnę.

3 thoughts on “Farba akrylowa do ścian i sufitów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *