Lato to pora, kiedy mnóstwo czasu spędza się w ogrodzie, zaprasza się znajomych na grilla czy urządza rodzinne spotkania. Warto więc zadbać o to, by otoczenie naszego domu było przyjazne. Trzeba zatem przygotować ogródek pełen kwiatów, które pozytywnie wpływają na samopoczucie, zatroszczyć się o porządek w altanie, wykosić trawnik. Są to podstawowe czynności, które należy wykonać. Jednak warto także zwrócić uwagę na szczegóły.

Drobiazgi, które cieszą

Każda, nawet najmniejsza rzecz, może pozytywnie wpłynąć na to, jak domowników postrzegają goście. Duża donica czy wazon postawiony na tarasie przyciąga wzrok, mała świeczka na stole w altanie sprawi, że siedzenie przy posiłku będzie przyjemniejsze. Ważne jest także to, aby zadbać o dobre oświetlenie domu, altany, tarasu. Dzięki temu goście nie wyjdą o zachodzie słońca, lecz będą chcieli zostać dłużej. Idealnie sprawdzą się tu lampy zewnętrzne LED. Jest to energooszczędne oświetlenie, dzięki któremu można spędzić relaksujące chwile w ogrodzie, nie płacąc przy tym dużo.

Dobre samopoczucie latem

W lecie na twarze ludzi pada mnóstwo naturalnego światła, jakim jest słońce. Nie trzeba być naukowcem, żeby wiedzieć, że wpływa ono pozytywnie na nasze samopoczucie, dostarczając skórze witaminę D, która nie tylko „uwalnia” ludzi od depresji, ale dodaje energii. Latem każdy chce wykorzystać dzień do maksimum, dlatego organizowane są wieczorne spotkania ze znajomymi i rodziną. Nie może zabraknąć przy tym solidnego oświetlenia. Takie zapewnią lampy zewnętrzne LED. Istnieją różne warianty ich zastosowania. Lampy stojące idealnie wydzielają strefy. Warto zatem umieścić taką lampę w pobliżu fotela, w którym można oddawać się ulubionej lekturze. Kinkiety sprawdzą się bezpośrednio przy budynku, zapewnią one bezpieczne przejścia wokół domu. Lampy dekoracyjne można umieścić w trawniku, spełnią one wtedy swoje funkcje estetyczne, ale też będą miały zastosowanie praktyczne. Dzięki nim można bezpiecznie dostać się do serca ogrodu.

Zobacz także  Jak układać płytki ścienne

 

Dom bezpieczny dla dzieci

Jeśli w domu znajduje się dużo pociech, trzeba szczególnie zadbać o bezpieczeństwo. Podczas urządzania domu i jego otoczenia należy pamiętać o tym, aby nie tworzyć ostrych krawędzi, zabezpieczać gniazdka prądowe i zapewnić dzieciom odpowiednio przygotowane miejsce do zabaw. Jako oświetlenia można użyć  umieszczonych w trawniku. Są one bezprzewodowe, dzięki czemu nie istnieje ryzyko porażenia prądem. Również na placu zabaw przygotowanym dla maluchów należy zadbać o bezpieczeństwo i dobre oświetlenie. Umożliwi to dzieciom zabawę do późnego wieczora na podwórzu, a rodzicom zapewni więcej czasu wolnego. Obecnie coraz mniej dzieci spędza czas na zewnątrz. Dbając o otoczenie domu, może się to zmienić.

Strefa dla młodzieży

Dla nastolatków zapraszających znajomych warto wydzielić strefę bardziej odosobnioną, ponieważ młodzież lubi spędzać czas bez opieki rodziców. Dlatego można w zacisznym miejscu, otoczonym drzewami postawić kilka ławek, przygotować miejsce na ognisko i zapewnić oświetlenie zewnętrzne lampami LED. Rodzice, będą spokojni widząc, że ich dojrzewające dziecko spędza bezpiecznie czas w ogrodzie ze znajomymi. Młodych natomiast ucieszy swoboda, zapewniona w kąciku ogródka.

Zobacz także  Kupujemy żarówkę - na co zwracac uwagę?

Dom przyjazny gościom

Zapraszając gości, chce się, aby czuli się oni swobodnie w otoczeniu, do którego przybyli. Proponuje się im kawę, herbatę czy „coś procentowego”. Sadza się ich w wygodnych fotelach, miękkich kanapach. Temu wszystkiemu towarzyszy przyjazna atmosfera. Wydawałoby się, że goście nie zwracają uwagi na oświetlenie, jednak gdyby go nie było, nie czuliby się swobodnie, przytulnie i bezpiecznie. Dlatego, warto się o to postarać, umieszczając już przed wejściem lampy zewnętrzne LED. Goście od razu poczują, że odwiedzili wyjątkowe miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *