malowanie ścian garażu

Garaż to miejsce, które często traktujemy po macoszemu. Warto jednak zadbać o to, by było czyste i jasne, ale bez wielkich nakładów pracy i środków. Wykończmy ściany tak, by były łatwe do utrzymania w czystości i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Wybierzmy farby, które będą miały odpowiednie właściwości.

Jakie farby do malowania sufitu?

Sufit jest specyficzną powierzchnią. Jego powierzchnia się nie brudzi, ale nie możemy go przykryć podczas prac, które mogą go pobrudzić. Poza tym, jest dobrze wyeksponowany, więc dokładnie widać na nim każdą nierówność. Poszukując farb do sufitu w garażu, wybierzmy te matowe i o dobrych właściwościach kryjących. Jeśli tak zrobimy, to będziemy mieć pewność, że w trakcie malowania się nie napracujemy, a sufit w garażu będzie wyglądał wyjątkowo dobrze.

Farby do malowania ścian i posadzek w garażu

Do malowania ścian w garażu wybierzmy farby, które tworzą trwałe i odporne na ścieranie powłoki. Dzięki temu łatwo i bez problemu zmyjemy wszelkie zabrudzenia. Ponadto, powłoka pomalowana preparatem z domieszką żywic pozostanie nienaruszona mimo intensywnej eksploatacji. Do ścian garażu można więc zastosować farby do podłoży betonowych, która wzmocnią ich powierzchnię. Najpopularniejsze są farby akrylowe, która produkuje się z żywicy akrylowej z dodatkiem pigmentów nieorganicznych i organicznych. Ich wydajność wynosi między 0,1 a 0,2 litra na metr kw., a rozcieńcza się ją wodą lub specjalnym rozcieńczalnikami. Tego typu farby są odporne na krótkotrwały kontakt z wodą i temperaturę do 80˚C. Występują w wersji matowej, satynowej lub błyszczącej. W sklepach znajdziemy także farby akrylowo-silikonowe, do których dodaje się kopolimer akrylowy, co sprawia, że wysychają bardzo szybko. Świetnie sprawdzą się w garażu, gdzie ważne jest, by farba wyschła szybko. Sprawdźmy, czy wybrana farba jest odporna na działanie wilgoci oraz czy ma środki zapobiegające powstawaniu pleśni. Jest to bardzo ważne, gdyż w garażu panują zmienne temperatury, więc może zbierać się wilgoć, co prowadzi do powstawania nieestetycznych nalotów, które z czasem mogą pokryć się pleśnią.

Zobacz także  Jak bejcować – jakie produkty wybierać?

Jak nanosi się farby do betonu? Jaki kolor wybrać?

Do malowania posadzek betonowych używa się wałka lub pędzla. Pamiętajmy także o pomalowaniu cokołów, czyli pasów o szerokości około 10 cm, gdyż podczas mycia podłogi można zachlapać ściany. Pasy farb nanosi się równo tak, by jeden nakładał się na drugi. Musimy zastanowić się także nad tym, jaki kolor będzie idealny do garaż. Nie musi być biały. Można wybrać farbę w gotowych kolorach lub zabarwić na wybrany kolor za pomocą pigmentu.

Planując remont garażu, rozważnie wybierzmy materiały wykończeniowe, co będzie gwarancją ładnego wyglądu pomieszczenia. Dobrej jakości farby i wolny dzień to wszystko, co jest nam potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *