meble do łazienki i-meble.eu

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie o charakterze praktycznym. Jego umeblowanie powinno więc również być bardzo praktyczne. Oczywiście ważną sprawą jest odpowiednia kolorystyka dopasowana do stylizacji całej łazienki i innych wnętrz w domu lub mieszkaniu. Jednak praktyczny charakter mebli to najważniejszy ich aspekt.

Decydując się na meble do łazienki należy uwzględnić specyficzne warunki panujące w takim wnętrzu. Jak wiadomo łazienka jest pomieszczeniem, w którym panuje wilgoć, więc wszystkie meble przeznaczone do użytkowania w takim miejscu powinny charakteryzować się wykonaniem z trwałych materiałów oraz posiadaniem specjalnych zabezpieczeń chroniących przed wilgocią.

Trwałość to podstawa

Meble łazienkowe muszą stawić czoła wielu wyzwaniom. Powinny więc być wykonane z materiałów odpornych nie tylko na wilgoć, ale również na nagłe wzrosty temperatury czy też kontakty z wodą (mogą bowiem zostać przypadkowo ochlapane). W związku z tym ważne są materiały, z jakich wykonano meble do łazienki, ich konstrukcja, a także sposoby konserwacji. W przypadku wybrania złych mebli, mogą one ulec zniekształceniu pod wpływem wilgoci, a to przekłada się negatywnie zarówno na ich funkcjonalność, jak również estetykę.

Zobacz także  Wizualizer wnętrz – dlaczego warto z niego skorzystać?

Wybór właściwego materiału

W związku z powyższym, wybór mebli powinien być bardzo dobrze przemyślany. Pod uwagę należy brać przede wszystkim materiał, dzięki któremu meble do łazienki będą odporne na niekorzystne warunki panujące w takim wnętrzu. Najczęściej meble łazienkowe są produkowane z tworzyw sztucznych, szkła, drewna z odpowiednim zabezpieczeniem, metalu oraz laminowanych płyt wiórowych. Jednym z najpopularniejszych materiałów, z którego wykonywane są meble do łazienki jest płyta MDF odporna na wilgoć, wykonana z przetworzonego drewna. Jest to materiał odporny na wchłanianie wody i pęcznienie pod jej wpływem. Dzięki temu meble są trwałe, szczelne i odporne na odkształcenia. Jeśli chodzi o obrzeża to najczęściej są one zabezpieczane termoplastycznym tworzywem ABS. Obrzeża takie są odporne na skurczanie się, zarysowania i zabrudzenia.

Funkcjonalność mebli jest również istotna

Oczywiście meble do łazienki powinny zostać wybrane również pod kątem funkcjonalności. Podstawą jest dobranie wszystkich elementów tak, aby potrzebne akcesoria łazienkowe znajdowały się pod ręką. Jednocześnie meble do łazienki powinny charakteryzować się odpowiednią pojemnością, aby możliwe było przechowywanie i uporządkowanie wielu akcesoriów łazienkowych. Przy wyborze umeblowania warto dopasowywać do siebie elementy i wybierać takie, które pozwolą zaoszczędzić miejsce. Ciekawym rozwiązaniem jest więc wysoki słupek albo szafka umieszczona bezpośrednio pod umywalką. Wybierając elementy dodatkowe, takie jak okucia i akcesoria meblowe należy również pamiętać o ich praktycznym charakterze, a także o ochronie przed wilgocią, zmianami temperatur, uszkodzeniami mechanicznymi i innymi niekorzystnymi czynnikami charakterystycznymi dla pomieszczeń łazienkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *