narzędzia pronar

Garaż to nie tylko miejsce postojowe naszego samochodu, to również miejsce przechowywania narzędzi oraz rzeczy używanych sezonowo. Jednak ze względu na powierzchnię przechowujemy tam również maszyny narzędziowe. Po co nam to wszystko? Zastosowań jest wiele, a garaż dzięki temu może zmienić się w porządną narzędziownię czy nawet warsztat.

Nie tylko do auta

Narzędzia przechowywane w garażu służą przede wszystkim do drobnych napraw i majsterkowania. Jednak warto zaopatrzyć się w narzędzia, które z pewnością ułatwią prace konserwujące naszego samochodu, a nie kiedy okażą się przydane podczas remontu. Przy pracach samochodowych niezbędnym narzędziem jest lewarek, jednak warto zaopatrzyć się w lewarek nie standardowy, który jest na wyposażeniu każdego auta tylko pneumatyczny. Zapewnia on stabilniejsze podnoszenie, a w zależności od modelu również ciężary powyżej 3,5 ton. Jeżeli nadal krążymy obok tematyki motoryzacyjnej warto zaopatrzyć się w kompresor. Już niewielkich rozmiarów zapewni nam łatwiejszą wymianę opon, ale zaopatrując się w odpowiedni pistolet, możemy myć elewację naszego budynku lub malować duże powierzchnie metoda aerografu. Drobne narzędzia warto przechowywać w szafach narzędziowych. Odpowiednio dopasowane półki i szuflady zapewnią porządek oraz łatwy dostęp do młotków, śrubokrętów, wiertarek czy wkrętarek.

Zobacz także  Typy pojemników na ręczniki.

Co innego?

Garaż to dość obszerne miejsce dlatego do zestawu niezbędnych narzędzi, które mogą stanowić jego wyposażenie można zaliczyć tokarki i obrabiarki. Przeznaczone przede wszystkim do obróbki metalu mogą być wykorzystywane w gospodarstwie domowym. Od czasu do czasu pomożemy sąsiadowi dorobić dziwną metalowa rzecz do przestarzałej kosiarki. Oprócz tokarki i obrabiarki możemy zaopatrzyć się z solidną wiertarkę stołową. Pionowo umiejscowione wiertło daje zdecydowanie precyzyjniejsze odwierty niż wiertarka ręczna. Nie wszystkie narzędzia nadają się na wyposażenie garażu. Chyba, że zamierzamy otworzyć mały zakład ślusarski. Jednak warto pomyśleć o kilku z nich, które z pewnością ułatwią pracę związane z utrzymaniem domu i samochodu. Zestawy kluczy płaskich czy oczkowych to narzędzia, których nie może zabraknąć na wyposażeniu garażu. Do tej grupy narzędzi należy jeszcze dodać zestawy kluczy typu torx niezbędne przy pracach motoryzacyjnych. Zakres narzędzi niezbędnych w naszym garażu może być różny w zależności od naszych potrzeb. Ale najważniejsze jest, aby wybrane narzędzia były zawsze pod ręką i gotowe do użycia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *