Klejenie to jedna z najbardziej uniwersalnych i praktycznych technik łączenia różnego rodzaju materiałów. Znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, np. w transporcie czy przemyśle spożywczym. Dzięki klejeniu można zachować specyficzne właściwości łączonych materiałów i jednocześnie zapewnić szczelność połączenia. Jakie są najczęściej stosowane techniki klejenia przemysłowego?

Jakie są techniki klejenia w przemyśle opakowaniowym?

W przemyśle opakowaniowym i środków opakowaniowych duże znaczenie ma zachowanie elastyczności, jakości i produktywności klejonych elementów. Stąd też najczęściej stosowane są techniki opracowane przez markę robatech. Oferowane rozwiązania systemowe są dopasowane do przemysłu opakowaniowego i zapewniają maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji przy jednoczesnym minimalnym zużyciu energii. Robatech oferuje innowacyjne systemy nanoszenia kleju do procesów owijania, etykietowania czy pakowania w kartony oraz do przetwarzania materiałów nośnych w przemyśle przetwórczym.

W tej dziedzinie przemysłu liczy się duża precyzja i szybkość pracy. Właśnie dlatego warto stosować wydajne i sprawdzone technologie, obejmujące nanoszenie klejów na zimno i na gorąco. Za pomocą innowacyjnej techniki opracowanej przez robatech możliwe jest wytwarzanie kopert, etykiet samoprzylepnych, opakowań tackowych, torebek i woreczków oraz składanie i sklejanie kartonów. Do wyboru jest szereg rozwiązań wykorzystujących klejenie na zimno i na gorąco. Dużym atutem jest łatwość użytkowania, wysokie standardy wydajności oraz precyzja systemów do nanoszenia kleju.

Jakie techniki klejenia wykorzystywane są w przemyśle budowlanym i drzewnym?

Techniki klejenia przemysłowego w przypadku obróbki drewna muszą być bardzo precyzyjne. Konieczne jest stosowanie specjalnych głowic powlekających robatech, dzięki którym można dokładnie nanieść klej na wybraną powierzchnię. W ten sposób można skutecznie zwiększyć efektywność produkcji przy powlekaniu profili, laminowaniu płyt, nakładaniu powłok ochronnych na lady sklepowe czy formowaniu następczym i bezpośrednim. Systemy klejenia przemysłowego są nie tylko precyzyjne, ale także łatwe w obsłudze i niezawodne. Warstwy są nanoszone równomiernie, co zmniejsza zużycie kleju. Do wyboru jest specjalistyczny osprzęt, dzięki któremu można dopasować metodę nanoszenia kleju do wybranego materiału.

Zobacz także  Rozwój zawodowy nauczycieli szkól budowlanych

W przemyśle budowlanym techniki klejenia przemysłowego stosowane są wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Dzięki szeroko powierzchniowemu aplikowaniu reaktywnych i termoplastycznych klejów topliwych możliwe jest przyspieszenie prac budowlanych przy powlekaniu płytowym, profilowym, tylnym czy foliowym. Techniki klejenia przemysłowego sprawdzają się w przypadku komponentów dachowych, izolacji podłogowych czy płyt akustycznych. Kleje mogą być nanoszone jedno- lub wielościegowo, a także metodą natryskową w zależności od materiału i jego powierzchni. Głowice nanoszące powierzchniowe i natryskowe mogą pracować w sposób ciągły lub przerywany, a sterowanie nimi jest niezwykle proste.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *